نوشته شده توسط : فروش سولفات آهن

 

سولفات آهن

نام صنعتی : سولفات آهن | Ferric Sulfate

فرمول شیمیایی : Fe2(SO4)3

سولفات آهن کریستال خلوص  %18

سولفات آهن  پودری   خلوص  %20

سولفات آهن 3 ظرفیتی %31

نام های دیگر : زاج سبز

بسته بندی : کیسه 25 کیلو گرمی، پالت یک تنی

توضیحات

سولفات آهن | Ferric Sulfate

فرمول شیمیایی سولفات آهن :  Fe2(SO4)3

سولفات آهن کریستال خلوص  %۱۸

سولفات آهن  پودری   خلوص  %۲۰

سولفات آهن ۳ ظرفیتی %۳۱

نام های دیگر : زاج سبز

بسته بندی سولفات آهن: کیسه ۲۵ کیلو گرمی، پالت یک تنی 

زاج سبز- ریز مغذی

زاج سبز  یا  ویتامین خاک و گیاه

سولفات آهن چیست؟

یکی از ریز مغذی مهم و مفید و ضروری کشاورزی

فرمول شیمیایی سولفات آهن کریستال: FeSO4.7H2O با خلوص  ۱۸%

فرمول شیمیایی سولفات آهن  پودری: FeSO4.H2O   با خلوص   ۲۰%

وجود آهن (Fe) در ایجاد و نگهداری کلروفیل و تولید کربوهیدراتها  حیاتی بوده و فقدان آن در گیاهان، باعث از بین رفتن کلروفیل و در نتیجه زردی برگها و کاهش فتوسنتز می شود.

سولفات آهن و ویژگی های این ریز مغذی کشاورزی:

عوارض ناشی از کمبود این ریز مغذی در اغلب محصولات اکثر مناطق ایران به فراوانی قابل مشاهده است. مصرف زاج سبز بعنوان کود به همراه گوگرد و باکتری تیوباسیلوس باعث بهبود شرایط تغذیه ای گیاهان شده و در طولانی مدت می تواند کمبودآهن را برطرف سازد.

سولفات آهن یا ریز مغذی زاج سبز برای برطرف کردن زردی برگها، افزایش کلروفیل و فتوسنتز گیاه بسیار مؤثر و کارائی مهمی  دارد است.

آهن به طور طبیعی در آنزیم گیاهان وجود دارد. حضور آهن برای تولید کلروفیل حیاتی است زیرا کمبود آن باعث زردی برگها می گردد. آنزیم های آهن دار به ویژه سیتوکروم ها در تنفس گیاه نقش مهمی دارند.

لازم به ذکر است که عنصر آهن بصورت فرو (Fe+2) توسط گیاه جذب می شود. با وجود اینکه این عنصر در خاک فراوان است علائم کمبود آن به وفور گزارش شده است. در خاکهای اسیدی و قلیایی این کمبود به علت فقدان آهن محلول بروز می نماید. علاوه بر این، مقدار بیش از حد عناصر دیگری مانند منگنز،  فسفر، مس، روی و نیکل در خاک ممکن است منجر به کمبود آهن گردد.

آهن یکی از عناصر حیاتی برای رشد همه گیاهان می‌باشد و علاوه بر تشکیل کلروفیل و بالا بردن سبزینگی گیاه باعث افزایش رشد، گلدهی و باردهی محصول می گردد. درصورت کمبود آهن در سلولهای برگ، کلروفیل به مقدار کافی تولید نمی‌شود و در نتیجه برگ ها به تدریج رنگ پریده تر به نظر می‌‌رسند. در این صورت کل سطح برگ (به جز رگبرگ ها) زرد رنگ می‌شود. لازم به ذکر است که این علائم ابتدا در برگ های جوان و قسمت های بالای ساقه مشاهده می‌شود و به تدریج کل گیاه را در بر می‌گیرد.

چگونگی استفاده از ریز مغذی سولفات آهن در کشاورزی:

در زمین های کشاورزی، ریز مغذی زاج سبز از طریق جایگذاری (چالکود ) در عمق خاک و محلول پاشی قابل استفاده است. علاوه بر این، در خاکهای سبک این ریز مغذی به هنگام آبیاری نیز می تواند مورد استفاده قرارگیرد.

نکته : 
استفاده از این ماده به صورت یک تا دو سال در میان، از کمبود این عنصر حیاتی جلوگیری می نماید و مصرف بیش از اندازه آن توصیه نمی گردد.
لازم به ذکر است که مصرف این ریز مغذی به همراه کود حیوانی خصوصاً در محدوده ریشه باعث افزایش کارآیی آن می شود.

احتیاط:

به هنگام گل دهی و اوایل دوره شکل گیری میوه نباید زاج سبز را محلول پاشی نمود.

کاربرد  :

تولید انواع کود کشاورزی

تولید ریز مغذی های ترکیبی دربرای زمین و باغات کشاورزی

این ریز مغذی به دو صورت زاج سبز آبدار با هیجده درصد آهن و زاج سبز خشک با بیست درصد آهن کاملاً محلول در آب تولید و به صورت کریستاله  و پودری را عرضه می نمائیم.

بسته بندی : کانیاران کود سولفات آهن  بصورت پودری، خشک  و کریستال نم دار  و در کیسه های  ۲۵  کیلوگرمی  عرضه می نماید.

توصیه: استفاده از هر نوع کود برای اصلاح و تقویت خاک زمین زارعی و باغات را بر اساس نتیجه آزمون خاک و صرفاٌ با نظر کارشناسان مجرب و مهندسین سازمان جهاد و کشاورزی منطقه خود انجام دهید:: برچسب‌ها: سولفات آهن آبدار , سولفات آهن قیمت , سولفات آهن چیست , سولفات آهن کود , سولفات آهن پودری , سولفات آهن اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 4 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : فروش سولفات آهن

 

سولفات آلومینیوم  | Aluminium sulfate

 

نام صنعتی : سولفات آلومینیوم |  Aluminium sulfate | قیمت سولفات آلومینیوم

فرمول شیمیایی : Al2 (SO4)3

درجه خلوص : %17

نام های دیگر : کیک آلوم |  زاج سفید سنتی

بسته بندی :  کیسه 25 و 50 کیلوگرمی ، پالت 1.5 تنی

توضیحات

سولفات آلومینیوم | کیک آلوم | Aluminium sulfate

فرمول شیمیایی سولفات آلومینیوم : Al2 (SO4)3

خلوص سولفات آلومینیوم : ۱۷%

سولفات آلومینیوم چیست؟

سولفات آلومینیوم (Aluminium sulfate) یک ماده شیمیایی با فرمول شیمیایی Al2 (SO4)3 که پس از اکسید آلومینیوم دومین ترکیب پر مصرف از عنصر آلومینیوم می باشد.  این ماده دارای  جرم مولی ۳۴۲٫۱۵ گرم بر مول و شکل ظاهری جامد بلوری سفید در سایز های مختلف است.

سولفات آلومینیوم محصولی به شکل کریستاله ، گرانول و یا پودر می باشد که محلول آن در آب دارای pH اسیدی است و با استفاده از هیدروکسید آلومینیوم تولید می گردد.

سولفات آلومینیوم بسته به نیاز متقاضی در فرم های گوناگون عرضه می شود. شرکت کیمیا پارس شایانکار سولفات آلومینیوم  را در ۴ نوع مختلف عرضه می کند:

 • پودر مشی ۱۰۰
 • مخلوط پودر و دانه بندی
 • دانه بندی ۲ تا ۵ میلی متر
 • دانه بندی ۱ تا ۳ میلی متر

سولفات آلومینیوم در آب محلول است و بعضی از مهم ترین کاربردهای آن به طور عمده عبارتند از:

 • استفاده  بعنوان عامل لخته کننده در فرایند تصفیه آب و فاضلاب
 • استفاده در فرآیند رنگرزی کاغذ و پارچه به عنوان تثبیت کننده رنگ
 • استفاده در  کارخانجات تولید و بازیافت کاغذ

کاربرد سولفات آلومینیوم:

سولفات آلومینیوم یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول شیمیاییAl2 (SO4)3 می باشد. سولفات آلومینیوم در آب قابل حل می باشد و از عمده مصرف آلومینیوم سولفات به عنوان عامل منعقد کننده در تصفیه آب آشامیدنی می باشد. سولفات آلومینیوم معمولا به عنوان نوعی از آلوم نیز نام برده می شود. آلوم ها نمک های دو سولفاته می باشند.

۱) سولفات آلومینیوم به عنوان منعقد کننده جهت جدا سازی تقریبا تمام نا خالصی های موجود در آب شناخته شده است.

۲) وظیفه اصلی این ترکیب تامین یونهای مورد نیاز جهت خنثی نمودن ذرات کلوئیدی موجود در آب میباشد تا امکان پیوستن این ذرات به یکدیگر بوجود آید.

۳) این ترکیب پس از انحلال به سرعت با عوامل قلیایی موجود در آب وارد واکنش شده و رسوب ژلاتینی هیدروکسید آلومینیوم را تولید می نماید که باعث جذب ذرات و نا خالصی های موجود در آب می گردد.

۴) تولید نمکها و صابون های آلومینیوم و ژل.

مصارف آلومینیوم سولفات در صنایع :

۱) تولید نمکها و صابون های آلومینیوم و ژل.

۲) هیدروکسید آلومینیوم

۳) بعنوان کاتالیست در تولید اتان

۴) عامل ضد رطوبتی در بتون

۵) تولید گلیسیرین

۶) بعنوان عامل فوم ساز در فوم های آتش نشانی

۷) بعنوان پاک کننده روغن ها و چربی ها

۸) صنایع شکر.

۹) تولید کودهای کشاورزی

۱۰)داروسازی

۱۱)در صنعت مصالح ساختمان برای تولید فوم گچ، در این صنعت برای تولید قطعات سبک و متخلخل از مواد تخلخل زا استفاده می شود. مواد کف ساز باید این امکان را داشته با شد که از زمان مخلوط شدن تا زمان گیرایش گچ تخلخل قابل توجهی را در گچ بوجود آورند.از مواد تخلخل زا و کف ساز متداول در تولید فوم گچ عبارتند از:

 • پودر سنگ آهک با سولفات آلومینیوم یا مواد اسید ساز دیگر
 • پودر آلومینیوم با پودر سنگ آهک پخته یا هیدراته
 • پودر سنگ آهک با سولفات آلومینیوم با ترکیب مواد کف ساز

در صنعت ساختمان تلاش برای جایگزینی مواد با وزن مخصوص کمتر و کاربرد بیشتر بسیار مد نظر پژوهشگران است.بنابراین سولفات الومینیوم در این صنعت برای ایجاد تخلخل در صفحات گچی مورد استفاذه قرار می گیرد.

بسته بندی و شرایط آلومینیوم سولفات ۱۷% :

سولفات آلومینیوم در کیسه های پلی پروپلین لمینیت شده بوسیله پلی اتیلن در وزنهای ۲۵ و ۵۰ کیلوگرمی بسته بندی می شود و در صورت درخواست می توان در کیسه های جامبو با وزن تقریبا ۱۰۰۰ کیلوگرمی بسته بندی کرد.

زاج یا آلوم

نام ماده شیمیایی زاج آلومینیوم

نام دیگر زاج سفید سنتی

یا زاج سفید عطاری

فرمول شیمیایی Al2 (SO4)3.(NH4)2So4.24H2O

رنگ محصول : سفید شیشه ای

شکل محصول : نباتی

 

کاربرد زاج :

در صنایع نساجی و سلولزی

در تصفیه آب های صنعتی

در صنایع چیت سازی
در صنایع چرم

و غیره …….

 

فروش سولفات آلومینیوم

کانیاران آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های خریداران به‌صورت آنلاین و شبانه‌روزی از طریق وب‌سایت خود ، سولفات آلومینیوم مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت سولفات آلومینیوم

قیمت سولفات آلومینیوم کانیاران پیوسته و همیشه پائین ترین قیمت است و می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سولفات آلومینیوم سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

خرید سولفات آلومینیوم

کانیاران افتخار دارد ه اعلام نماید که توانایی تأمین به‌موقع سولفات آلومینیوم شرکت‌های معتبر کشور و تحویل در محل درخواستی آنان را دارد.

سولفات آلومینیوم (Aluminium sulfate) یک ماده شیمیایی با فرمول Al2(SO4)که پس از اکسید آلومینیوم دومین ترکیب پر مصرف آلومینیوم می باشد. این ماده دارای جرم مولی ۳۴۲٫۱۵ گرم بر مول و شکل ظاهری جامد بلوری سفید است. این ماده شیمیایی قابلیت جذب و نگهداری مولکول های آب را از محیط اطراف دارد. در جدول زیر خواص شیمیایی و فیزیکی سولفات آلومینیوم آورده شده است.

سولفات آلومینیوم به صورت های مختلفی برای خریداران مختلف عرضه می شود. کیمیا پارس شایانکار سولفات آلومینیوم را در ۴ گرید مختلف عرضه می کند:

 • پودر مشی ۱۰۰ (۹۰%)
 • دانه بندی ۳-۵ میلیمتر(۹۰%)
 • دانه بندی ۱-۳ میلیمتر(۹۰%)
 • مخلوط پودر و دانه بندی (۹۰%)

سولفات آلومینیوم در آب محلول بوده (۳۶٫۴گرم در ۱۰۰ میلی لیتر آب، ۲۰ درجه سانتی گراد) و برخی از مهم ترین کاربرد های آن به طور عمده عبارت است از:

 • استفاده به عنوان به طور عمده به عنوان عامل لخته کننده در تصفیه آب و فاضلاب
 • استفاده در رنگرزی کاغذو پارچه به عنوان تثبیت کننده رنگ
 • استفاده در واحد ها و کارخانجات تولید و بازیافت کاغذ

سولفات آلومینیوم فرار و اشتعال پذیر نمی باشد، اما به شدت اسیدی می باشد. وقتی به صورت محلول با آب ترکیب شود حالت اسیدی پیدا کرده وpH آن می تواند به کمتر از ۲ برسد که در صورت تماس با پوست ممکن است موجب سوختگی شیمیایی یا در تماس با فلزات سبب خوردگی آن ها شود. بنابراین پیشنهاد می شود هنگام کار با این ماده دستورالعمل های ایمنی کار با مواد شیمیایی را رعایت کنید. همچنین توصیه می شود، برای نگهداری و انتقال محلول سولفات آلومینیوم از ظروف و اتصالات پلیمری و یا مقاوم در برابر خوردگی استفاده شود.
سولفات آلومینیوم به ندرت به صورت خالص و بی آب یافت می شود. این ماده به شکل های مختلف آبدار می شود.که معمول ترین این شکل ها ۱۲ آبه و ۱۴ آبه است.

 

روش های تولید سولفات آلومینیوم

روش های مختلف تولیدسولفات آلومینیوم بر اساس واکنش اسید سولفوریک با ترکیبات حاوی آلومینیوم می باشند. دو روش مرسوم برای تولید سولفات آلومینیوم بشرح زیر می باشند:

روش اول: سولفات آلومینیوم را می توان از طریق افزودن آلومینیوم هیدروکسید ( Al(OH)) به اسید سولفوریک ( H2SO4) ) بر اساس واکنش زیر تولید می شود:

استفاده از سولفات آلومینیوم در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

بزرگ‌ترین کاربرد صنعتی سولفات آلومینیوم استفاده در فرایند تصفیه آب است. از آنجایی که تصفیه آب آشامیدنی و فاضلاب یکی از جنبه های جدایی ناپذیر زیرساخت های مدرن است، آلومینیوم سولفات به مقدار زیادی در این بخش استفاده می شود. در فرایند تصفیه آب، سولفات آلومینیوم موجب به هم چسبیدن و انعقاد (Coagulation) ناخالصی ها به صورت ذرات بزرگ‌تری می شود. این ذرات بزرگ در پایین حوضچه تصفیه به راحتی ته نشین می کنند یا از طریق فرایند فیلتراسیون از آب جدا می شوند. این فرایند، لخته سازی یا انعقاد سازی نامیده می شود.تحقیقات نشان می دهد آلومینیوم سولفاتی که از این طریق برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می شود، منبع اصلی گاز سولفید هیدروژن در سیستم های فاضلاب است. استفاده از انعقاد کننده های پایه آلومینیومی ممکن است منجر به افزایش اندکی در سطح آلومینیوم آب های تصفیه شده شود، اما با توجه به میزان انعقاد کننده به کار رفته این سطح مشکلی برای سلامت مصرف کنندگان ایجاد نمی کند. البته استفاده نا مناسب و بیش از حد سولفات آلومینیم ممکن است موجب آلودگی آب گردد. در برخی موارد از خاصیت لخته سازی سولفات آلومینیوم، به منظور منعقد کردن ذرات و در نتیجه شفاف کردن آب استخرها نیز استفاده می گردد.

استفاده از سولفات آلومینیوم در صنعت رنگرزی

زمانی که سولفات آلومینیوم به مقدار زیاد در آب خنثی یا کمی قلیایی حل شود، رسوب ژل مانند هیدروکسید آلومینیوم در پایین ظرف ته نشین می کند. در رنگ رزی و چاپ بر روی لباس، رسوب ژلاتینی به ثبات رنگ بر روی الیاف لباس از طریق غیر محلول کردن رنگدانه ها، کمک می کند. آلومینیوم سولفات به عنوان ماده تثبیت کننده در فرآیند رنگرزی مورد استفاده قرار می گیرد. تثبیت کننده ماده ای است که به چاپ و پرینت روی کاغذ و پارچه کمک می کند. سولفات آلومینیوم وقتی با آب مخلوط شود ، هیدروکسید آلومینیوم ژل مانند تشکیل می شود که از طریق تسهیل جذب رنگ توسط الیاف به عمل رنگرزی کمک می کند. همچنین سولفات آمونیوم از طریق غیر محلول ساختن رنگ ها در آب، باعث ثبات رنگ پارچه ها می شود. از این کاربرد سولفات آلومینیوم از ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد استفاده می شده است.

استفاده از سولفات آلومینیوم درکشاورزی

در برخی موارد از سولفات آلومینیوم به منظور کاهش pH خاک باغات و زمین های کشاورزی استفاده می شود. دلیل این عمل هیدرولیز سولفات آلومینیوم و شکل گیری رسوبات آلومینیوم هیدروکسید و محلول اسید سولفوریک رقیق می باشد. برخی از پرورش دهندگان گل ادریسی یا هورتانسیا از خاصیت اسیدی سولفات آلومینیوم برای تغییر رنگ این گل استفاده می کنند، چراکه رنگ گل های این گیاه به شدت تحت تأثیر pHخاک قرار دارد.

استفاده از سولفات آلومینیوم در صنعت بهداشتی آرایشی

سولفات آلومینیوم به عنوان آلوم آلومینیوم نیز شناخته می شود. آلوم ها نمک های دو سولفاته با فرمول عمومیAM(SO4)2.12HO2 هستند. در این فرمول A نشان‌دهنده یک کاتیون تک ظرفیتی مانند پتاسیم یا آمونیوم و Mبیانگر یک یون فلزی ۳ ظرفیتی مانند آلومینیوم است.آلومینیوم پتاسیم سولفات و یک شکل دیگر آلوم، آلومینیوم آمونیوم سولفات، از جمله مواد پر استفاده در مواد ضد تعریق می باشند. به دلیل خاصیت آنتی باکتریالی سولفات آلومینیوم،از این ماده در تولید برخی از مواد ضد تعریق استفاده می شود. همچنین در بسیاری از کشورها از سولفات آلوم برای درمان تعریف بیش از حد استفاده می شود. از سولفات آلومینیوم به عنوان عامل منقبض کننده در قلم های بند آور خون برای جلوگیری از خون ریزی بریدگی های کوچک استفاده می شود.

کاربردهای سولفات آلومینیوم در صنایع دیگر عبارت اند از:

در صنعت ساخت و ساز از سولفات آلومینیوم به عنوان یک عامل ضد آب و بهبود دهنده بتون استفاده می شود. کاربرد دیگر سولفات آلومینیوم استفاده به عنوان عامل کف کننده در فوم های آتش نشانی است. آلومینیوم پتاسیم سولفات معمولاً در پودرهای خمیر مایه استفاده می شوند. سولفات آلومینیوم همچنین برای کنترل رشد جلبک، در استخرها، دریاچه ها و آب راه ها استفاده می شود.همچنین سولفات آلومینیوم در تولید چرم، کودهای کشاورزی، صابون سازی، داروسازی، و تهیه کاتالیست های شیمیایی کاربرد دارد.

نحوه تجزیه سولفات آلومینیوم در دمای بالا در صنایع

سولفات آلومینیوم وقتی تا دمای ۵۸۰ تا ۹۰۰ درجه سانتی گراد گرم شود، به گاما آلومینا و تری اکسید سولفور تجزیه می شود. سولفات آلومینیوم با آب ترکیب شده و نمک های آبدار با ترکیبات مختلف تولید می کند.
سولفات آلومینیوم با بی کربنات سدیم واکنش می دهد که به این ترکیب کف تثبیت کننده افزوده می شود تا کربن دی اکسید لازم برای کف های آتش نشانی تولید گردد:

نحوه امداد رسانی پس از تماس مستقیم با سولفات آلومینیوم

اگر سولفات آلومینیوم با پوست یا چشم تماس پیدا کند، محل تماس را به مدت ۱۵ دقیقه با آب شست و شو دهید. در صورت استنشاق سولفات آلومینیوم فوراً محل آلوده را ترک کنید و در هوای تازه نفس بکشید. در صورت خوردن یا بلعیدن سولفات آلومینیوم، یک لیوان شیر بنوشید و سپس به اجبار استفراغ کنید. اگر سولفات آلومینیوم با پوست تماس پیدا کرد، لباس های آلوده را از بدن خارج نموده و محل تماس با پوست را با آب بشویید. در صورت تماس سولفات آلومینیوم با دست برای خنثی سازی اثر آن می توان از محلول رقیق سودا اش یا آهک استفاده نمود.

نحوه ایمن حمل و نقل و نگهداری سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم به علت pH پایینی که دارد و همچنین اسیدی که در محصول وجود دارد از خورندگی ضعیفی برخوردار است از این جهت توصیه می شود لوله ها، اتصالات و کلیه ظروفی که در مجاورت محلول سولفات آلومینیوم قرار دارند از جنس مواد پلاستیکی، فایبرگلاس، فولاد ضد زنگ یا دیگر مواد مقاوم باشند.
سولفات آلومینیوم باید در محلی خشک و خنک و درون بسته بندی دوجداره نگهداری شود و با سایر مواد مخلوط نشود. چون تمامی کریستال ها زمانی که در دمای بالا و تحت فشار قرار بگیرند حالت کریستالی خود را از دست داده و شیرابه از محصول خارج می شود و کریستال‌ها به یکدیگر می چسبند.به دلیل اینکه سولفات آلومینیوم جاذب رطوبت هوا است، برای نگهداری پودرها مکان نگهداری حتماً باید خشک باشد و ضمناً تحت فشار قرار نگیرند در غیر این صورت دانه های پودر به یکدیگر چسبیده و تشکیل کلوخه می‌دهند. باید مراقب بود سولفات آمونیوم خیس نشود چراکه این ماده آب را جذب می کند و باعث می شود سطوح آن لغزنده و لیز شود. ممکن است پس از تخلیه مقدار کمی سولفات آلومینیوم در ظروف نگهداری باقی بماند. بنابراین باید پس از تخلیه ظرف نگهداری باید آن را به دقت تمیز شده و با مقدار زیاد آب شست و شو داده شود. در صورت لزوم برای خنثی سازی اثر سولفات آلومینیوم باقی مانده می توان از سودا اش یا آهک استفاده نمود.
آلومینیوم سولفات کاربردهای مختلفی در بخش های گوناگون دارد، با این وجود به خاطر خاصیت اسیدی آن باید به دستورالعمل های ایمنی کار با مواد اسیدی توجه داشت.:: برچسب‌ها: سولفات آلومینیوم , سولفات آلومینیوم 17 , سولفات آلومینیوم 17 درصد , سولفات آلومینیوم چیست , تولید کننده سولفات آلومینیوم , تولید سولفات آلومینیوم 14 , خرید و فروش سولفات آلومینیوم , کاربردهای سولفات آلومینیوم , کارخانه تولید سولفات آلومینیوم , روش تولید سولفات آلومینیوم , کود سولفات آلومینیوم , کارخانه سولفات آلومینیوم , سولفات آلومینیوم زنجان , تولید کنندگان سولفات آلومینیوم در ایران , تولید کنندگان سولفات آلومینیوم در اصفهان , خصوصیات سولفات آلومینیوم , خواص سولفات آلومینیوم , تولید کننده سولفات آلومینیوم , خریدار سولفات آلومینیوم , ترکیبات سولفات آلومینیوم , تهیه سولفات آلومینیوم , تولیدکننده سولفات آلومینیوم , تولیدکنندگان سولفات آلومینیوم , پودر سولفات آلومینیوم , تولید سولفات آلومینیوم در اصفهان , سولفات آلومینیوم در اصفهان , سولفات آلومینیوم اصفهان , سولفات آلومینیوم چیست , سولفات آلومینیوم در استخر , تجزیه سولفات آلومینیوم , خرید سولفات آلومینیوم , کارخانه تولید سولفات آلومینیوم , آلومینیوم سولفات فروش , سولفات آلومینیوم msds , سولفات آلومینیوم قیمت , سولفات آلومینیوم تولید , سولفات آلومینیوم کاربرد ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 4 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : فروش سولفات آهن

 

کربنات کلسیم | Calcium Carbonate

 

نام صنعتی : کربنات کلسیم | Calcium Carbonate

فرمول شیمیایی : CaCO3

درجه خلوص : %98.5-50

نام های دیگر : گچ فرنگی ، سنگ آهک ، کلسیت ، آراگونیت ، سنگ مرمر

بسته بندی : کیسه های 50 کیلو گرمی و بیگ بگ

توضیحات

کربنات کلسیم | Calcium Carbonate

فرمول شیمیایی کربنات کلسیم : CaCO3

آنالیز کربنات کلسیم :  %۵۰ و %۹۹

کربنات کلسیم چیست؟

کربنات کلسیم به عنوان پرکننده ( fillr  ) در صنایع مورد مصرف دارد. پرکننده ها به موادی گفته می شود که به مایعات و جامدات اضافه می شوند تا یک یا چند تغییر بصورت افزایش مقاومت مکانیکی و خاصیت شکل پذریری  ، کاهش و یا افزایش وزن مخصوص ، افزایش مقاومت حرارتی ، تغییر در غلظت و کاهش قیمت تمام شده می گردد .

مصارف کربنات کلسیم:

کربنات کلسیم در صنایع رنگ و تولید چسب جوب ، کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک ، کربنات کلسیم در صنایع لاستیک ، کربنات کلسیم در صنایع کفپوش ، کلسیم کربنات در صنایع ورق پی وی سی ، کربنات کلسیم در صنایع چسب ورزین ،سیم و کابل ، کربنات کلسیم در صنایع لوله پلیکا ، کربنات کلسیم در صنایع چرم مصنوعی ، مرکب ، کاغذ ، داروئی ، کربنات کلسیم در صنایع شوینده ها  ، کربنات کلسیم در صنایع مستربچ ، کربنات کلسیم در صنایع لعاب ، کربنات کلسیم در صنایع کنیتکس ، کربنات کلسیم در صنایع پروفیل و کربنات کلسیم در صنایع لعاب سازی و کاشی سرامیک مصرف دارد .
کاربرد کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک و لاستیک :
کربنات کلسیم به علت خاصیت پایین بودن میزان جذب روغن ، پخش سریع ، ارزان بودن ، درخشندگی خوب ، سختی کم ، در صنایع پلاستیک ولاستیک مورد مصرف فراوان دارد
کاربرد کربنات کلسیم در صنعت رنگ :
کربنات کلسیم به علت قیمت مناسب ، خصوصیات نوری و مکانیکی در صنعت رنگ از مصرف بالائی برخوردار است .کربنات کلسیم هر چه نرمتر باشد پوشش بهتربه رنگ  می دهد .

کربنات کلسیم در داروسازی :

کربنات کلسیم در آب معمولی تقریبا نامحلول و در آبی که مقداری دی اکسید کربن داشته و یا نمک های آمونیومی آن زیاد باشد به آرامی حل می شود. در الکل تقریبا نامحلول بوده و در اسید استیک و اسید کلریدریک و اسید نیتریک می جوشد.

کربنات کلسیم خاصیت آنتی اسیدی دارد و در نواقص کلیوی و درمان استئوپروزیس به کار رفته و مکمل کلسیم است.کربنات کلسیم در بیماران مبتلا به هیپرفسفاتمی همراه با نقص کلیوی توصیه می شود زیرا با پیوستن به فسفات مانع جذب بیشتر فسفات از طریق معده و روده می گردد .

کلسیم کربنات در داروهای هومئوپاتی Homoepathic ( نوعی دارو درمانی ) و در افزودنی های خوراکی هم کاربرد دارد . به علاوه با توجه به دارا بودن خاصیت جذب سطحی ، در داروهای ضداسهال نیز به کار می رود .

کربنات کلسیم با اسید معده به صورت کلرید کلسیم درآمده و گاز دی اکسید کربن حاصل در برخی از بیماران ممکن است باعث نفخ معده شود. مقداری از کلسیم در لوله گوارشی جذب می شود ولی در حدود ۸۵ درصد آن مجددا بصورت نمک های کلسیم نظیر کربنات کلسیم دفع می گردد.

به طور معمول در هربار ، یک گرم کربنات کلسیم به عنوان آنتی اسید خورده می شود و غالباً همراه با آنتی اسیدهای دیگر به ویژه آنتی اسیدهای منیزیم دار تجویز می شود.

از کلسیت برای تهیه کلرید کلسیم CaCl2 ، برومید کلسیم CaBr2 ، یدید کلسیم CaI2 و اکسید کلسیم CaO استفاده می شود که هریک دارای مصارف متعددی در صنایع داروسازی حتی برای تهیه داروهای دامپزشکی نیز کاربرد دارد .

از کلرید کلسیم CaCl2 دارویی تهیه می کنند که در بدن تولید اسید می کند و در مواردی که یون کلسیم در بدن کم باشد ، برای تأمین سریع کمبود آن از کلرید کلسیم استفاده می شود . از ترکیبات دارویی کلرید کلسیم در درمان عوارض حساسیت هایی مانند کهیر ، تنگی نفس ، خارش و سایر التهابات ناشی از حساسیت استفاده می گردد .

کلرید کلسیم باعث سرعت در انعقاد خون شده و برای جلوگیری از خونریزی های شدید استفاده می شود . به علاوه این ماده در درمان بی نظمی های ضربان قلب به عنوان مکمل به داروهای مربوط به نارسایی های قلبی افزوده می شود . از کلرید کلسیم برای درمان عوارض اسهال ، استفراغ و در عرق کردن مسلولین نیز استفاده می گردد .

ترکیبات کلسیم فوق الذکر در تهیه داروهای دامپزشکی نیز مصارف گسترده ای دارد.

کربنات کلسیم به صورت پودر ترکیبی کربنات کلسیم ، پودر ترکیبی کربنات منیزیم و قرص ترکیبی کربنات منیزیم است . همچنین سوسپانسیون آلومینا ، منیزیا و کربنات کلسیم ، قرص آلومینا ، منیزیا و کربنات کلسیم و قرص کربنات کلسیم از نمونه های دیگر فرآورده های دارویی کربنات کلسیم است.

کربنات کلسیم بعنوان پرکننده:

بیشترین کاربرد کلسیم کربنات خاکی و کربنات کلسیم ته‌نشینی (Precipitated) کربنات کلسیم در صنایع کاغذ، کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک و کربنات کلسیم در صنایع رنگسازی است. کاغذ از شبکه سلولزی تشکیل شده که فیبرهای آن با ذرات کانی دانه‌ریز پر می‌شود، موادی پوششی برای افزایش کیفیت چاپ برروی کاغذ در کاغذسازی استفاده می‌شوند که کربنات کلسیم می‌تواند۵۰-۵% آن را تشکیل دهند.

کربنات کلسیم می‌تواند به عنوان رنگدانه و کاهنده نیاز به پلیمر عمل کند، لذا در ورقه‌ها، لوله‌ها و پنجره‌های PVC، ۵ تا ۳۵% از ترکیب را به خود اختصاص می‌دهد. در رنگسازی ۳۵-۱۰% از حجم را امولسیون‌های آبی یا حلال‌ها را می‌تواند کربنات کلسیم شامل شود تا از مقدار TiO2 مصرفی بکاهد.

 درجه یک صادراتی کاملا برفی و سفیدی

دانه بندی کربنات کلسیم:

کلوخ ۶mm تا ۱۰mm – تنوع سایز مش ها ۴۰۰-۶۰۰-۸۰۰-۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ معمولی، کد شده

فروش کربنات کلسیم

کانیاران آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های خریداران به‌صورت آنلاین و شبانه‌روزی از طریق وب‌سایت خود ، کربنات کلسیم مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت کربنات کلسیم

قیمت کربنات کلسیم کانیاران پیوسته و همیشه پائین ترین قیمت است و می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمتکربنات کلسیم سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

خرید کربنات کلسیم

کانیاران افتخار دارد ه اعلام نماید که توانایی تأمین به‌موقع کربنات کلسیم شرکت‌های معتبر کشور و تحویل در محل درخواستی آنان را دارد.:: برچسب‌ها: کربنات کلسیم , کلسیم کربنات 1500 , کربنات کلسیم مش 200 , کربنات کلسیم مش 800 , کربنات کلسیم میکرونیزه , کربنات کلسیم مش 2500 , کربنات کلسیم مش 1500 , کربنات کلسیم لرستان , کربنات کلسیم کتد , کربنات کلسیم کوتد , کربنات کلسیم قم , کربنات کلسیم فروشی , کربنات کلسیم طیور , صادرات کربنات کلسیم , کربنات کلسیم صنعتی , کربنات کلسیم کوتد شده , کربنات کلسیم کوت شده , شرکت کربنات کلسیم , کربنات کلسیم زنجان , کربنات کلسیم رنگ سازی , کربنات کلسیم روکش دار , کربنات کلسیم در طیور , کربنات کلسیم دامی , کربنات کلسیم خوراک دام و طیور , کربنات کلسیم خالص , کربنات کلسیم حفاری , کربنات کلسیم چیه , كربنات كلسيم چيست , کربنات کلسیم در جیره گاو , تولیدکنندگان کربنات کلسیم در ایران , کربنات کلسیم نام تجاری , کربنات کلسیم تولیدکننده , کربنات کلسیم تهران , کربنات کلسیم تولید , پودر کربنات کلسیم چیست , پودر کربنات کلسیم , کربنات کلسیم پارس , کربنات کلسیم پوشش دار چیست , کربنات کلسیم بی رنگ , کربنات کلسیم با خلوص , کربنات کلسیم به عنوان پرکننده , کربنات کلسیم اومیا , کربنات کلسیم امیا پارس , کربنات کلسیم امیا , کربنات کلسیم اصفهان , کربنات کلسیم الیگودرز , کربنات کلسیم چیست , کربنات کلسیم خرید , کربنات کلسیم فروش , کربنات کلسیم کاربر ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 4 آبان 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : فروش سولفات آهن

توضیحات

سولفات آهن | Ferric Sulfate

تولید کننده سولفات آهن

فرمول شیمیایی سولفات آهن :  Fe2(SO4)3

سولفات آهن کریستال خلوص  %۱۸

سولفات آهن  پودری   خلوص  %۲۰

سولفات آهن ۳ ظرفیتی %۳۱

نام های دیگر : زاج سبز

بسته بندی سولفات آهن: کیسه ۲۵ کیلو گرمی، پالت یک تنی 

زاج سبز- ریز مغذی

زاج سبز  یا  ویتامین خاک و گیاه

سولفات آهن چیست؟

یکی از ریز مغذی مهم و مفید و ضروری کشاورزی

فرمول شیمیایی سولفات آهن کریستال: FeSO4.7H2O با خلوص  ۱۸%

فرمول شیمیایی سولفات آهن  پودری: FeSO4.H2O   با خلوص   ۲۰%

وجود آهن (Fe) در ایجاد و نگهداری کلروفیل و تولید کربوهیدراتها  حیاتی بوده و فقدان آن در گیاهان، باعث از بین رفتن کلروفیل و در نتیجه زردی برگها و کاهش فتوسنتز می شود.

سولفات آهن و ویژگی های این ریز مغذی کشاورزی:

عوارض ناشی از کمبود این ریز مغذی در اغلب محصولات اکثر مناطق ایران به فراوانی قابل مشاهده است. مصرف زاج سبز بعنوان کود به همراه گوگرد و  باکتری تیوباسیلوس باعث بهبود شرایط تغذیه ای گیاهان شده و در طولانی مدت می تواند کمبودآهن را برطرف سازد.

سولفات آهن یا ریز مغذی زاج سبز برای برطرف کردن زردی برگها، افزایش کلروفیل و فتوسنتز گیاه بسیار مؤثر و کارائی مهمی  دارد است.

آهن به طور طبیعی در آنزیم گیاهان وجود دارد. حضور آهن برای تولید کلروفیل حیاتی است زیرا کمبود آن باعث زردی برگها می گردد. آنزیم های آهن دار به ویژه سیتوکروم ها در تنفس گیاه نقش مهمی دارند.

لازم به ذکر است که عنصر آهن بصورت فرو (Fe+2) توسط گیاه جذب می شود. با وجود اینکه این عنصر در خاک فراوان است علائم کمبود آن به وفور گزارش شده است. در خاکهای اسیدی و قلیایی این کمبود به علت فقدان آهن محلول بروز می نماید. علاوه بر این، مقدار بیش از حد عناصر دیگری مانند منگنز،  فسفر، مس، روی و نیکل در خاک ممکن است منجر به کمبود آهن گردد.

آهن یکی از عناصر حیاتی برای رشد همه گیاهان می‌باشد و علاوه بر تشکیل کلروفیل و بالا بردن سبزینگی گیاه باعث افزایش رشد، گلدهی و باردهی محصول می گردد. درصورت کمبود آهن در سلولهای برگ، کلروفیل به مقدار کافی تولید نمی‌شود و در نتیجه برگ ها به تدریج رنگ پریده تر به نظر می‌‌رسند. در این صورت کل سطح برگ (به جز رگبرگ ها) زرد رنگ می‌شود. لازم به ذکر است که این علائم ابتدا در برگ های جوان و قسمت های بالای ساقه مشاهده می‌شود و به تدریج کل گیاه را در بر می‌گیرد.

چگونگی استفاده از ریز مغذی سولفات آهن در کشاورزی:

در زمین های کشاورزی، ریز مغذی زاج سبز از طریق جایگذاری (چالکود ) در عمق خاک و محلول پاشی قابل استفاده است. علاوه بر این، در خاکهای سبک این  ریز مغذی به هنگام آبیاری نیز می تواند مورد استفاده قرارگیرد.

نکته : 
 استفاده از این ماده به صورت یک تا دو سال در میان، از کمبود این عنصر حیاتی جلوگیری می نماید و مصرف بیش از اندازه آن توصیه نمی گردد.
 لازم به ذکر است که مصرف این ریز مغذی به همراه کود حیوانی خصوصاً در محدوده ریشه باعث افزایش کارآیی آن می شود.

احتیاط:

به هنگام گل دهی و اوایل دوره شکل گیری میوه نباید زاج سبز را محلول پاشی نمود.

کاربرد  :

تولید انواع کود کشاورزی

تولید ریز مغذی های ترکیبی دربرای زمین و باغات کشاورزی

این ریز مغذی به دو صورت زاج سبز آبدار با هیجده درصد آهن و زاج سبز خشک با بیست درصد آهن کاملاً محلول در آب تولید و به صورت کریستاله  و پودری را عرضه می نمائیم.:: برچسب‌ها: تولید کننده سولفات آهن , سولفات آهن 2 , سولفات آهن , فروش سولفات آهن , خرید سولفات آهن , تولید کنندگان سولفات آهن ,
:: بازدید از این مطلب : 73
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 12 خرداد 1396 | نظرات ()

صفحه قبل 1 صفحه بعد